odchudzanie łódź

Socjologowie Jonathan Freedman i Scott Fraser zakomunikowali rezultaty zaskakującego eksperymentu. Pewien uczony, pozorując ochotnika biorącego udział w pracach na osiedlu, chodził w pewnym mieście w Kalifornii od drzwi do drzwi i odzywał się do właścicieli domów z prośbą. Prosił mianowicie, żeby dopuścili dopiąć swego trawniku ogromną macierz z napisem „Jedź ostrożnie". Astronomiczna większość (83%) zatrzymała. Później względem pobratymczej brygady ludzi zastosowano odmienną strategię i połowa wyraziła zgodę.

Dwa tygodnie wcześniej lokatorzy zamyślili coś uczynić, ażeby zwiększyć bezpieczeństwo prowadzących. Inny ochotnik szwendał się od jednych do drugich i wypytywał, czy na trawniku może ustawić nieznaczną tabliczkę (trzy na trzy cale) z napisem „Bądź bezpiecznym kierowcą". Sprawa była jałowa, więc zgodził się na nią niespełna każdy mieszkaniec. Lecz rezultaty tej w rzeczy samej akceptacje były wielgachne, bo kiedy nadszedł inny wolontariusz i przyzwał o skonfigurowanie dużo ogromniejszej tablicy, większość znowuż się zgodziła. Metamorfoza w zauważaniu samego siebie
Jak to wyeksplikować odchudzanie łódź? Ambaras można po pewnej części odgadnąć rozmyślając nad znaczeniem obrazu prywatnej postaci. Za pierwszym razem ludzie zainicjowali patrzeć na siebie samych odrobinę inaczej. Wypatrywali własne zachowanie tak, jak aby to czynił ktokolwiek inny, i stwierdzili, że zależy im na bezpieczeństwie, że dla takiej idee gotowi są współdziałać. Ofiarowało im się to harmonijne z własną postawą, wskutek tego odtąd pochwalili ofertę skonfigurowania obszernej tablicy. To samo dzieje się z ludźmi, którzy własne ujęcia albo biznesplan zaczynają urzeczywistniać publicznie: ekspresowo adresują gargantuiczną ilość żywiołowości na funkcjonowania prowadzące do osiągnięcia swoich założeń.

Już raz za razem wyraźniej widać, po co wydajnie funkcjonujące grupy wyznaniowe wymagają od swoich penisów społecznego uwierzytelniania wiary i po co wytworni założyciele robią wszystko, co wyłącznie można, aby drugi przedstawiciel gatunku ludzkiego szczerze określił swoje motywy. Instruktor handlowy Wolumen Hopkins mówi, że najwspanialszy sposób przekabacenia drugiego osobnika do czegoś, co dla nas ma wartość, nie polega na wdrażaniu mu własnych słuszności na siłę czy powiadaniu, iż jest głupkowie, po tym jak nie poważa tego.

„Zawodowy subiekt używa inną strategię - powiada Hopkins. - Strategię prostą i wydajną. Oto ona:, Kiedy ja coś powiadam, im wolno wątpić; kiedy powiadają oni - to na sto procent jest prawda". W tej sferze wypada stronić od pewnych groźnych stref. Może się, bowiem przytrafić, że reguła kongruencje (zgadzanie się a priori na posłuszeństwo) będzie używana do manipulowania ludźmi tak, aby robili rzeczy dysonansowe z ich własnym interesem. Pozbawieni skrupułów handlowcy lub demagodzy tacy jak Jim Jones, dbały za samobójczą śmierć przeszło 900 osób w Gujanie, potrafią przekonać człowieka, aby wedle reguły odpowiedniości kierował własne idee domowe.

Na starcie dietetyczny coaching pozyskują od kogoś pewne zaangażowanie. Później odnoszą się z prośbą o podjęcie coraz innych wymagań, a wszystko w określenie reguły kongruencje. W pewnej mierze trzeba umożliwiać ludziom przeinaczać poglądy i kwestie sporne uznawać za pewne na zasadzie: „Mogę się na to zgodzić zaledwie częściowo".Niebezpieczny sposób widzenia samego siebie Jest nawiasem mówiąc coś, co uzasadnia ostrożność. Wszak aprobata, aby ludzie publiczne konsultowali negatywne atrybuty swojej indywidualności, może mieć zobacz niebezpieczne skutki. Kiedy typek mówi: „Nigdy się nie irytuję, zawsze zachowuję spokój" albo, kiedy dziewoja myśli: „Jestem jarmarczna z matematyki", trzeba unikać sytuacji, w których tego gatunku twierdzenia można wypowiadać ostatecznie. Jeśli przyzwolisz uczennicy przed całą wytwornością oświadczyć, że jest tandetna z matematyki, możesz poczynić jej wielką niesprawiedliwość, bowiem ona będzie zabiegała dowieść sobie, iż miała rację.

A coaching dietetyczny panek, który mniema koncepcje za osobnika mściwego, tym więcej będzie nastawiał swoje postępowanie poza tym algorytmu, im częściej będzie próbował taki opis własnej postaci.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “odchudzanie łódź”

Leave a Reply

Gravatar